PUIKUS PASIEKIMAS NE TIK SPORTE

Neseniai Lietuvos sporto muziejuje Kaune susirinko rašto meną puikiai įvaldę moksleiviai. Čia vyko vienuoliktojo Lietuvos mokinių rašinių konkurso „Kaip išsaugoti kilnius santykius tarp trenerio ir auklėtinio“ apdovanojimai. Tarp geriausiųjų – ir palangiškės Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šeštokės, perspektyvios sporto centro ugdytinės, Lietuvos vaikų lengvosios atletikos uždarų patalpų pirmenybių 200 m bėgimo čempione Indrės Gadliauskaitės rašinys.

Indrė Gadliauskaitė

Sportuoti smagu, prisijuk ir tu!

Žmogui fizinio aktyvumo reikia lygiai taip pat kaip maisto ir oro. Tai ypač svarbu vaikams, kurie intensyviai auga, tvirtėja ir tobulėja. Kiekvienas pasirenkame tuos būrelius, kurie mus labiausiai domina: sporto, dailės, muzikos. Fizinis aktyvumas vaikams reikalingas, nes jis skatina norą veikti, mąstyti, siekti siekimą. Norint aktyviai judėti, reikia ne tik vaikų, bet ir tėvų noro pajusti judėjimo džiaugsmą.

Aš esu labai dėkinga savo tėvams, kurie nuo pat mažens įskiepijo meilę sportui. Visa šeima bet kuriuo metų laiku daug judam: vaikščiojame gryname ore, važinėjame dviračiais, riedučiais, slidinėjame. Jau darželyje mano gebėjimus sportui pastebėjo kūno kultūros mokytoja metodininkė Tatjana. Dalyvaudavau įvairiuose tarp darželių organizuojamuose sportiniuose renginiuose. Baigus antrąją klasę mokytoja Tatjana mane supažindino su treneriu Andriumi. Mano treneris taip pat lankė tą pačią Palangos sporto mokyklą, kurią lankau ir aš. Pradėjusi lankyti treniruotes susiradau dar daugiau draugų. Kai prasidėjau treniruotis, nežinojau, kur ir ką rasti, bet viską paaiškino ir parodė vyresni vaikai, kurie čia sportavo jau kelerius metus. Treneris Andrius stengiasi visus suburti į vieną draugišką būrį, skatina būti atsakingiems vienas už kitą, padėti, džiaugtis vienas kito laimėjimais, būti mandagiems.

Treneris man – kaip antrasis tėtis. Galiu su juo pasiginčyti, susitarti, ieškoti bendrų atsakymų į rūpimus klausimus, pasiguosti. Treneris organizuoja išvykas į baseiną, vasaros stovyklą prie Platelių ežero. Štai jau ketvirti metai, kai aš lankau lengvąją atletiką. Visada kviečiu savo drauges, kad šios taip pat įsijungtų į lengvaatlečių gretas, kelios taip ir padarė.

Per tuos metus dalyvaudama varžybose pasiekiau nemažai laimėjimų, o pats didžiausias iš jų – Lietuvos vaikų uždarų patalpų lengvosios atletikos pirmenybėse laimėta pirmoji vieta. Prieš kiekvienas varžybas jaučiu savo tėvų, o ypač trenerio Andriaus palaikymą. Aš labai džiaugiuosi, kad man tenka rengtis varžyboms su tokiais treneriais kaip Andrius Bajoras, Romas Kazlauskas (mano tėčio treneris). Mums, sportuojantiems vaikams, sudarytos visos sąlygos: Palangos sporto arena, stadionas, universalios sporto aikštelės, naujai įrengta sporto salė ir inventorius, kuris atitinka europietiškus standartus. 

Skip to content