Palangos sporto centro jaunujų sportininkų debiutinės kovos ir jų pergalės

Jau antrąjį savaitgalį iš eilės išbandome savo jėgas su pajėgiausiais sportininkais netik iš Lietuvos, bet ir už jos ribų. Po praėjusio savaitgalio Jonavoje, kuriame dalyvavo virš 900 jaunųjų sportininkų iš 9 šalių, Palangos sporto centrą atstovavo dziudo trenerio Eriko Cchovrebovo auklėtiniai. Geriausiai sekėsi ir ant pjedestalo užlipo mūsų sporto centro merginos. Adrijana Ibatulinaitė svorio kategorijoje iki 32 kg iškovojo 3 vietą. Kitos dvi mergaitės – Skaistė Ališauskautė ir Karolina Eberling – kovojo toje pačioje svorio kategorijoje iki 29 kg ir kartu pakilo ant apdovanojimo pakylos. Abiem merginoms teko varžytis tarpusavyje, tačiau geriau sekėsi ir pirmąja vietą laimėjo Karolina Eberling. Antroji vieta atiteko Skaistei Ališauskaitei. Abi mergaitės laimėjo prieš Latvijos sportininkę Lizette Parnaste, kuri treniruojasi Latvijos „Barra“ klube.

Treneris begalo džiaugiasi vienu iš perspektyviausių Palangos sporto centro sportininkų – Pauliumi Ališausku (Skaistės Ališauskaitės brolis) – 2011 metų svorio iki 34 kg. Jis šiose varžybose turėjo šešias kovas, iš kurių keturias laimėjo, tačiau pritrūko vienos laimėtos kovos, kad Paulius taptų šių varžybų prizininku. Jis užėmė 5 vietą tarp savo svorio kategorijos dalyvių, kurių buvo virš 30. Tad norint tapti prizininku, reikia gerokai pasistengti ir nepralošti nei vienos kovos.

Visi kiti dalyvavę sportininkai šiose varžybose žymių rezultatų nepasiekė, tačiau įgijo nemažai patirties.

Šį savaitgalį vyko atviras Pasvalio dziudo čempionatas, kuriame čempionais tapo du Palangos sporto centro sportininkai. Viena nugalėtojų – ukrainietė Rita Zaharoreenko. Rita dar tik nesenai pradėjo čia treniruotis, tačiau praeitą savaitgalį Jonavoje mažai atsiliko nuo apdovanojimų ir po kovų užėmė penktąją vietą. Grįžus į Palangą, kartu su treneriu Eriku Cchovrebovu peržiūrėjus Ritos kovas, buvo aptarta, kas padaryta gerai ir ką būtų galima padaryti dar geriau. Buvo pataisytos kelios kovos detalės. Kadangi yra daug bendraujama su jos mama, ji asmeniškai paprašė daugiau “pagainioti” Ritą per treniruotes. Jaučiamas atsidavimas, nepaisant finansinių sunkumų ir esant dabartinei situacijai Ukrainoje, yra neapsakomas noras ir ryžtas užsiimti dziudo esant čia.

Šiose varžybose svorio kategorijoje iki 40 kg laimėjus keturias kovas, tapome šių varžybų čempionais. Pastaruoju taip pat tapo šventojiškis Aronas Vincevičius, kuris atliko įspūdingą veiksmą: per pečius numetė savo priešininką ant menčių (nugaros) ir taip pasidabino aukso medaliu svorio kategorijoje iki 38 kg.

Ne tik perspektyviausias, bet ir vienas iš atsakingiausių – sportininkas Paulius Ališauskas, laimėjo dvi kovas ir tapo šių varžybų vicečempionu svorio kategorijoje iki 34 kg. Kodėl jis atsakingas? Nes nepraleidžia nei vienos treniruotės, ateina į jas pirmas ir išeina paskutinis, jo pažanga matosi “plika akimi”. Paulius drąsiai važiuoja į varžybas, nepaisant visų pralaimėjimų, dideliais žingsniais eina į priekį. Dalyvauja ne tik dziudo, bet ir brazilų jiujitsu, grappling varžybose. Tačiau pagrindinė mūsų sporto šaka yra dziudo. Tikiu Pauliaus sėkme šioje olimpinėje sporto šakoje.

Trečiąją vietą iškovojo šventojiškė Karolina Eberling svorio kategorijoje iki 29 kg. Atvykusi su mama ir tėčiu gyventi į Lietuvą, Karolina kartu su broliu Jonu jau vienerius metus sėkmingai treniruojasi dziudo Palangoje. Taip pat trečiąją vietą savo svorio kategorijoje laimėjo ir Benediktas Razma.