PALANGIŠKIAI – „JR. NBA LIETUVA“ ČEMPIONATO NUGALĖTOJAI

Alytaus sporto ir rekreacijos centre šį savaitgalį vyko „Jr. NBA Lietuva“ čempionato lemiamos kovos. Tai jaunųjų krepšininkų turnyras, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų. „Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, i skirta padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei 30 pasaulio šalių.

Antrą kartą Lietuvoje vykdomame projekte dalyvavo 30 sporto mokyklų ekipų, suskirstytų į dvi konferencijas ir 6 divizionus. Burtų keliu išsitraukę NBA komandų pavadinimus, sportininkai žaidė pasipuošę to klubo marškinėliais. Palangos sporto centro krepšininkai rungtyniavo Vakarų konferencijos Minesotos „TIMBERWOLVES“ apranga.

Antraisiais „Jr. NBA Lietuva“ čempionais tapo Palangos sporto centro krepšininkai, vadovaujami trenerio Regimanto Juškos. Palangiškiai finale 75:63 įveikė Sostinės krepšinio mokyklos komandą Šarlotės „Hornets“. Pusfinalyje kurorto  atstovai 77:67 įveikė Panevėžio KKSC “Pacers” komandą. Kelyje iki aukso žiedų, palangiškiai iškovojo šešias pergales ir patyrė dvi nesėkmes. Visose varžybose jaunieji krepšininkai žaidė negailėdami jėgų, aktyviai gynėsi, o puolime turėjo du lyderius – komandos kapitonę Justę Veroniką Jocytę ir Titą Vainorą.

Nugalėtojams buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė, o kitoms komandoms – medaliai. Nugalėtojams taip pat atiteko „Pistons“ komandos gertuvės ir kitų rėmėjų dovanos.

Geriausių „Jr. NBA Lietuva“ komandų lemiamas kovas stebėjo ir NBA lygos atstovai – NBA ambasadorius ir buvęs šios lygos žaidėjas Johnas Amaechis ir NBA Europe krepšinio operacijų vadybininkė Vanija Černevec.

Prieš finalines varžybos Alytuje buvo surenga ir NBA Cares projekto treniruotė. kuriose sportininkai gavo ne tik krepšinio patarimų, tačiau ir patarimų, kaip būti geresniam gyvenime – komandinis darbas, atsidavimas, garbingas žaidimas, pagarba.

Skip to content