LIETUVOS KREPŠINIO JUBILIEJUI – GRAŽIOS PALANGIŠKIŲ PERGALĖS

Netrukus Lietuvos krepšinis minės savo 95 –į. Lygiai tiek praėjo nuo 1922 m. balandžio 23 d. įvykusių pirmųjų krepšinio rungtynių, laikomų Lietuvos krepšinio istorijos pradžia. Šią krepšinio mylėtojams reikšmingą datą gražiomis pergalėmis paminėjo ir jaunieji palangiškiai.
                   Šventinį savaitgalį universalioje sporto arenoje netilo sirgalių ir žaidėjų aistros. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos – „Perlas“ berniukų U-13 (gim. 2004 m. ir jaun.) B diviziono keturios stipriausios komandos varžėsi dėl medalių ir teisės kitąmet žaisti tarp stipriausių Lietuvos komandų dvyliktuko.
                 Pirmame pusfinalyje susitiko Kauno KM „Aisčiai“ I ir Ukmergės SC komandos. 51:48 pajėgesni buvo kauniečiai. Kitoje poroje Palangos SC „Žemaitija“ 99:69  įveikė Kėdainių SC. (Rokas Jocys pelnė 53 taškus, Tadas Juozas Ruškys – 12 t.). Mažojo finalo įtemptoje kovoje 54:48 nugalėjo Ukmergės SC krepšininkai. Dėl nugalėtojų taurės susikovę kauniečiai ir palangiškiai žaidė negailėdami jėgų. Tik ketvirtajame kėlinuke sustiprinę savo pranašumą, sporto centro ugdytiniai 90:77 įveikė varžovus. Geriausiu komandos žaidėju išrinktas R. Jocys pelnė net 62 t. Komandą varžyboms ruošė treneris Regimantas Juška.
           Puikiai vaikų krepšinio „Jr. NBA Lietuva“ čempionate, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) žaidžia jaunieji Palangos sporto centro  – Minesotos „TIMBERWOLVES“ –  krepšininkai (komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų). Trenerio R. Juškos ugdytiniai, pasiekę penkias pergales ir patyrę tik vieną pralaimėjimą, iškovojo teisę balandžio 21-22 d. žaisti finalinėse varžybose.
          Baigėsi pagrindinio MKL U-18 čempionato varžybos. Nugalėtojų vardą iškovojo ir palangiškiai: geriausias 2016 m. Palangos miesto sportininkas Vitalijus Kozys ir sporto centro ugdytinis Eimantas Maksvytis (treneriai D. Mažionienė ir A. Dočkus). Abu sportininkai čempionų medalius iškovojo atstovaudami V. Knašiaus krepšinio mokyklai.