Šį savaitgalį Palangoje startuos pirmasis „Augu krepšinyje“ edukacinis seminaras

2022 m. gegužės 7 d. nuo 12.00 val. Iki 15.45 val. Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) kartu su Palangos miesto savivaldybe bei Lietuvos trenerių asociacija organizuoja edukacinį seminarą pajūrio kurorte, skirtą MKL treneriams, Palangos sporto centro specialistams, bendrojo ugdymo mokyklų kūno kultūros mokytojams ir Palangos miesto sporto organizacijų atstovams.

Renginys – integruota socialinio projekto „Augu krepšinyje“ dalis https://mkl.lt/lietuvos-moksleiviu-krepsinio-lygoje-startuoja-plataus-masto-projektas-augu-krepsinyje/

Pagrindinė seminaro idėja skatina MKL trenerių augimą, tobulėjimą ir jų sportinių žinių kaupimą. Tai puiki galimybė semtis naujos ir naudingos informacijos iš savo srities profesionalų bei diskutuoti apie nūdienos vaikų treniravimo specifiką, tendencijas.

Seminare pranešimus skaitys trys lektoriai.

Pirmasis iš jų – profesorius ir sporto mokslo analitikas Albertas Skurvydas. Jo tema: „Naujausios mokslo tendencijos, kalbančios apie krepšinį“. Pranešimo laikas: 12.00-13.15 val.

„Siekiant sportinių rezultatų yra labai svarbu žinoti naujausias mokslo tendencijas ir atradimus. Esu labai laimingas, kad Palangoje galėsiu apžvelgti naujausias sporto mokslo rekomendacijas praktikams treneriams. Džiaugiuosi, jog galėsiu pasidalinti žiniomis, kaip mokslo išradimus galima pritaikyti darbe. Kviečiu visus atvykti į būsimą seminarą“, – kalbėjo VDU Švietimo akademijos profesorius Albertas Skurvydas.

Gerbiamas akademikas yra neabejotinas lyderis Lietuvos sporto mokslininkų gretose. A. Skurvydo darbų reziumėsudaro net 500 mokslinių straipsnių, 3 vadovėliai, monografija ir 10 studijų knygų.

Antroji lektorė seminare bus Lina Vaisetaitė – garsi Lietuvos olimpinio sporto centro psichologė, lektorė bei tarptautinių seminarų pranešėja. L. Vaisetaitė Palangoje skaitys vertingą pranešimą psichologijos atžvilgiu: „Vertybės treniruotėse: kokiu treneriu noriu būti ir kokius auklėtinius noriu ugdyti?“. Pranešimo laikas: 13:15-14:45 val.

„Vertybės – tai, kas mums svarbu ir prasminga. Sporte dažnai kalbame apie pagarbą, draugystę, sąžiningumą, pastangas, komandiškumą ir aibę kitų dalykų. Kad ir kokios jos būtų, vertybės yra tai, kas motyvuoja, įkvepia, nukreipia elgesį ir padeda priimti sprendimus. Skirtingai nei suaugę žmonės, jaunuoliai dar tik ieško ir atranda, kas jiems svarbu, taigi jie kuria savo vertybes. Dar svarbiau, kokius pavyzdžius jie mato. Sportuojantys jaunuoliai ypač daug laiko praleidžia treniruočių aplinkoje, darydami vienas kitam įtaką ir atsižvelgdami į trenerio vertybes bei nuostatas.

Kiekvienam treneriui prasminga įsisąmoninti, kad jie tobulina ne tik sporto šakos įgūdžius, jie taip pat perteikia požiūrį į darbą, sėkmę bei kitas vertybes. Dalį iš jų specialistai galimai perėmė iš savo tėvų, mokytojų, trenerių, bendraamžių ar bendros patirties. Nors galbūt ir nėra suaugusio žmogaus, kuris neturėtų vertybių, visgi kartais apie tai pamirštame ir vertybės neatsispindi mūsų elgesyje.

Todėl pakviesiu stabtelėti ir apgalvoti, kokia kiekvieno mūsų asmeninė treniravimo filosofija, kas kiekvienam svarbu, prasminga ir kokias vertybes bei nuostatas norisi perteikti savo auklėtiniams“, – mintimis dalinosi garsi sporto psichologė L. Vaisetaitė.

Trečiasis pranešėjas – krepšinio akademijos „Žalgiris“ direktorius, Kauno kolegijos lektorius – Martynas Račkauskas. Seminaro metu M. Račkauskas pristatys Erasmus+ programą „Move Healthy“ („Judėk sveikai“).

Ši programa buvo įdiegta siekiant sukurti sportuojantiems vaikams judėjimo mokymosi sistemą, kuri patobulintų treniruotės turinį ir atkreiptų dėmesį į judesių atlikimą, taip pat mažintų riziką gauti traumą sportuojant.

„Projekto metu buvo sukurti mokomieji vaizdo filmukai su pavyzdiniais pratimais, kurie akcentuoja sportuojančių žmonių autonomiškumą, kompetencijos jausmo ugdymą, pasitenkinimą sportuojant ir savaiminį judesių mokymąsi.  Projekto siūlomi sprendimai remiasi judesių mokymo teorija „OPTIMAL”. Bus malonu seminare pasidalinti šiomis praktikomis su kolegomis – sporto mokyklų vadovais, treneriais bei kitais seminaro dalyviais“ – apie būsimą pranešimo turinį kalbėjo M. Račkauskas.

Pranešimo laikas: 14:45-15:45 val.

Visi norintys dalyvauti sporto renginyje kviečiami užpildyti registracijos formą: (https://forms.gle/4y6KhSK7CMRn2tZV8).

Seminaras vyks gyvai Palangos sporto centre (Sporto g. 3, Palanga), be to, tuo pačiu metu bus vykdoma ir tiesioginė, nuotolinė vaizdo transliacija. MKL įsipareigoja suteikti visas teises į šias transliacijas ir jas retransliuoti skirtingose platformose, kurias nurodys Palangos miesto savivaldybė.

Patekimas į sporto renginį Palangos miesto gyventojams bus nemokamas.

Skip to content