Lt Ru En

Jaunųjų krepšininkų sėkmingas startas atkrintamosiose varžybose.

       Palangos trylikamečiai krepšininkai, treniruojami Regimanto Juškos, MKL  čempionato B diviziono Žemaitijos pogrupyje iškovoję antrąją vietą ir pateko į aštuntfinalį. Savo jėgas palangiškiams teko išbandyti su Vilniaus KM II komanda. Palangoje rezultatu   90 – 60, o Vilniuje 81 -62 įveikę sostinės krepšininkus , iškovojo vietą ketvirtfinalyje.  Čia palangiškių laukė kita stipri kurorto komanda iš Druskininkų. Savo pogrupyje užėmę pirmą vietą, druskininkiečiai turi ir aikštės pranašumą.  Pirmosios rungtynės vyko  kurorte prie Nemuno.  Po ilgos kelionės ir įtemptos kovos  mūsų miesto komandai teko pripažinti šeimininkų pranašumą rezultatu 70 – 68 (15-26, 15-15, 21-10, 19-17).  Palangoje antrąsias serijos rungtynes  nesunkiai laimėjo mūsų krepšininkai  98 – 66 (26-21, 17-13, 26-14, 29-18).  Rezultatyviausiai dvejose rungtynėse žaidė Tadas Razgus. Jis pelnė 58 taškus. Adrijaus Kozio „sąskaitoje“ -  29, Tito Vainoro – 27. Trečiosios ir lemiamos rungtynės dėl vietos finaliniame ketverte vyko Druskininkuose.  Nors po dviejų kėlinių aštuonių taškų persvarą turėjo  mūsų miesto komanda, pergalę rezultatu 87-78 iškovojo druskininkiečiai.

   Keturiolikmečių čempionate kovojantys Palangos krepšininkai savo pogrupyje užėmė pirmąją vietą. Jie antrajame etape kovojo su Vilniaus pogrupyje ketvirtą vietą iškovojusia Vilniaus „Sostinės KM V“ komanda.  Savo arenoje priešininkus rezultatu 108-54 įveikę palangiškiai, nepasigailėjo vilniečių ir nuvykę į sostinę. Ten priešininkai įveikti rezultatu 90 - 65.  Ketvirtfinalyje Palangos komanda kovos su bendraamžiais iš Marijampolės. Pirmosios rungtynės vyks Palangoje balandžio 3 dieną.  


Pirmasis čempionatas

Palangos sporto centro mažosios krepšininkės pirmą kartą dalyvauja oficialiose varžybose - Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) 2017-2018 m. sezono  vaikų U 12 mergaičių čempionate „Pirmasis iššūkis“. Aštuoniolika komandų, suskirstytų į tris pogrupius, varžosi dėl stipriausiųjų vardo. Palangiškės, būdamos metais jaunesnės, semiasi patirties žaisdamos su vyresnėmis krepšininkėmis ir kovingumu nenusileidžia bendraamžėms. Trenerės Daivos Mažionienės ugdytinės nepasipriešino Klaipėdos, Plungės, Telšių  sportininkėms, tačiau atkaklioje kovoje savo pranašumą įrodė prieš Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ ir Pakruojo sporto centro  bendraamžes. Labai gerai lankydamos treniruotės mažosios palangiškės atkakliai siekia tikslo sporto aikštelėje.

 

PALANGIŠKIAI - „JR. NBA LIETUVA“ ČEMPIONATO NUGALĖTOJAI

                Alytaus sporto ir rekreacijos centre šį savaitgalį vyko „Jr. NBA Lietuva“ čempionato lemiamos kovos. Tai jaunųjų krepšininkų turnyras, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų. „Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, i skirta padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei 30 pasaulio šalių.
           Antrą kartą Lietuvoje vykdomame projekte dalyvo 30 sporto mokyklų ekipų, suskirstytų į dvi konferencijas ir 6 divizionus. Burtų keliu išsitraukę NBA komandų pavadinimus, sportininkai žaidė pasipuošę to klubo marškinėliais. Palangos sporto centro krepšininkai rungtyniauvo Vakarų konferencijos Minesotos „TIMBERWOLVES“ apranga.
           Antraisiais „Jr. NBA Lietuva“ čempionais tapo Palangos sporto centro krepšininkai, vadovaujami trenerio Regimanto Juškos. Palangiškiai finale 75:63 įveikė Sostinės krepšinio mokyklos komandą Šarlotės „Hornets“. Pusfinalyje kurorto  atstovai 77:67 įveikė Panevėžio KKSC “Pacers” komandą. Kelyję iki aukso žiedų, palangiškiai iškovojo šešias pergales ir patyrė dvi nesėkmes. Visose varžybose jaunieji krepšininkai žaidė negailėdami jėgų, aktyviai gynėsi, o puolime turėjo du lyderius - komandos kapitonę Justę Veroniką Jocytę ir Titą Vainorą.
             Nugalėtojams buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė, o kitoms komandoms – medaliai. Nugalėtojams taip pat atiteko „Pistons“ komandos gertuvės ir kitų rėmėjų dovanos.
            Geriausių „Jr. NBA Lietuva“ komandų lemiamas kovas stebėjo ir NBA lygos atstovai – NBA ambasadorius ir buvęs šios lygos žaidėjas Johnas Amaechis ir NBA Europe krepšinio operacijų vadybininkė Vanija Černevec.
                Prieš finalines varžybos Alytuje buvo surenga ir NBA Cares projekto treniruotė. kuriose sportininkai gavo ne tik krepšinio patarimų, tačiau ir patarimų, kaip būti geresniam gyvenime – komandinis darbas, atsidavimas, garbingas žaidimas, pagarba.

              

 

 

 

LIETUVOS KREPŠINIO JUBILIEJUI – GRAŽIOS PALANGIŠKIŲ PERGALĖS

Netrukus Lietuvos krepšinis minės savo 95 –tį. Lygiai tiek praėjo nuo 1922 m. balandžio 23 d. įvykusių pirmųjų krepšinio rungtynių, laikomų Lietuvos krepšinio istorijos pradžia. Šią krepšinio mylėtojams reikšmingą datą gražiomis pergalėmis paminėjo ir jaunieji palangiškiai.

Šventinį savaitgalį universalioje sporto arenoje netilo sirgalių ir žaidėjų aistros. Lietuvos moksleivių krepšinio lygos – „Perlas“ berniukų U-13 (gim. 2004 m. ir jaun.) B diviziono keturios stipriausios komandos varžėsi dėl medalių ir teisės kitąmet žaisti tarp stipriausių Lietuvos komandų dvyliktuko.

Pirmame pusfinalyje susitiko Kauno KM „Aisčiai“ I ir Ukmergės SC komandos. 51:48 pajėgesni buvo kauniečiai. Kitoje poroje Palangos SC „Žemaitija“ 99:69  įveikė Kėdainių SC. (Rokas Jocys pelnė 53 taškus, Tadas Juozas Ruškys - 12 t.). Mažojo finalo įtemptoje kovoje 54:48 nugalėjo Ukmergės SC krepšininkai. Dėl nugalėtojų taurės susikovę kauniečiai ir palangiškiai žaidė negailėdami jėgų. Tik ketvirtajame kėlinuke sustiprinę savo pranašumą, sporto centro ugdytiniai 90:77 įveikė varžovus. Geriausiu komandos žaidėju išrinktas R. Jocys pelnė net 62 t. Komandą varžyboms ruošė treneris Regimantas Juška.

Puikiai vaikų krepšinio „Jr. NBA Lietuva“ čempionate, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF) žaidžia jaunieji Palangos sporto centro  - Minesotos „TIMBERWOLVES“ -  krepšininkai (komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų). Trenerio R. Juškos ugdytiniai, pasiekę penkias pergales ir patyrę tik vieną pralaimėjimą, iškovojo teisę balandžio 21-22 d. žaisti finalinėse varžybose.

Baigėsi pagrindinio MKL U-18 čempionato varžybos. Nugalėtojų vardą iškovojo ir palangiškiai: geriausias 2016 m. Palangos miesto sportininkas Vitalijus Kozys ir sporto centro ugdytinis Eimantas Maksvytis (treneriai D. Mažionienė ir A. Dočkus). Abu sportininkai čempionų medalius iškovojo atstovaudami V. Knašiaus krepšinio mokyklai.

 

Palangiškės LMKL projekto  „Tapk krepšinio žvaigžde“ šventėje

           Septynis mėnesius Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) vykdomas projektas „Tapk krepšinio žvaigžde“ su ryškiausiomis krepšininkėmis ir ambasadore Rima Valentiene priešakyje jau aplankė Šiaulius, Klaipėdą, Marijampolę, Kauną, Plungę, Uteną, Ukmergę, Palangą ir Vilnių. Per 200 jaunųjų sportininkių dalyvavo LMKL „Žvaigždžių dienoje“ naujoje Jonavos arenoje.
              Šventėje pasirodė ir Palangos sporto centro jaunosios krepšininkės, kurias treniruoja Daiva Mažionienė.Čia jas pasitiko audringi aplodismentai, o prancūzų prekinis ženklas „Sols“ įteikė kiekvienai žaidėjai marškinėlius. Krepšininkės ne tik stebėjo krepšinio taurės finalines varžybas, bet ir susitiko su sporto ir meno įžymybėmis: olimpiečiais Virgiljumi Alekna, Mindaugu Mizgaičiu, Tomu Pačėsa, daininiku Vaidu Baumila.
                  Visos projekto dalyvės tvirtino, kad bendravimas su garsiausiomis LMKL krepšininkėmis suteikė motyvacijos dar atkakliau treniruotis, siekti aukštumų. Palangos sporto centro ugdytinės jau greitai turės progą pademonstruoti per metus išmoktus igūdžius tradiciniame krepšinio turnyre „Sveika, vasara 2017“

Palangos dienos pradėtos tarptautiniu krepšinio turnyru

         Minint svarbų istorinį įvykį – Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos – visą kovo mėnesį kurorte vyksta renginiai šiai datai paminėti.  Kovo 10-12 d.   Palangos sporto arenoje vyko tarptautinis berniukų, gim. 2005 m., turnyras ‘Palangos dienos 2017”. Į pajūrį susirinko pajėgios dvylikamečių komandos iš Lietuvos (Sostinės KM, Sabonio KC, KM “Perkūnas”, V. Knašiaus KM, Plungės RSC, Panevėžio KKSC, Klaipėdos KM – “Žemaitija”, Palangos SC komandos) ir svečiai iš Rusijos (stipriausia Maskvos komanda “TRINTA" ir antra pagal pajėgumą Sankt Peterburgo komanda "ADMIRALTEISKAJA).
     Dviejuose pogrupiuose kovingai prasidėjusios varžybos žadėjo įdomią turnyro baigtį. Kad krepšininkai žaidė negailėdami jėgų, byloja rezultatai - net 12 rungtynių baigėsi mažesniu nei 10 taškų skirtumu. Pasibaigus varžyboms pogrupiuose, išaiškėjo dėl kokių galutinės lentelės vietų teks kautis komandoms.
        Atkakliausia kova vyko finalinėse rungtynėse tarp "Žemaitijos" ir Sabonio KC. Tik vienu tašku 60:61 pogrupyje pralaimėję “saboniukai”, siekė revanšo. Visi žaidėjai stengėsi, negailėjo jėgų, tačiau,geriau sužaidę rungtynių pabaigą, pergalę 47:44 iškovojo “Žemaitijos “  berniukai. Turnyro bronzos medalius permainingoje kovoje 55:51 iškovojo "Perkūno" KM auklėtiniai, įveikę Panevėžio KKSC. Kauniečiai atsirevanšavo už pralaimėjimą pogrupio varžybose 43:59. Toliau komandos išsirikiavo: Plungės SRC, “Admiralteiskaja”, V.Knašiaus KM, Sostinės KM, “Trinta”, Palangos SC. Trenerio Regimanto Juškos iniciatyva Palangos sporto centre organizuotame turnyre krepšininkai rungtyniavo dviejose aikštelėse.. Džiugu buvo matyti daug žiūrovų, krepšininkų tėvelių. Į turnyrą buvo atvykęs Rusijos Federacijos generalinis konsulas Aleksandras Gračiovas ir gausus konsulato darbuotojų būrys, o nugalėtojus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.l
            Naudingiausiais komandose pripažinti ir Palangos sporto centro prizais apdovanoti: Palangos SC – Titas Vainoras, “Trinta” – Egor Usatov, Sostinės KM – Lukas Pičuginas, V.Knašiaus KM – Kristupas Kesčiauskas, “Admiralteiskaja” – Saša Gerega, Plungės SRC – Rokas Čivilis, Panevėžio KKSC – Matas Mickeliūnas, “Perkūno” KM - Laurynas Vilimas, Sabonio KC – Vytautas Žygas, “Žemaitija” – Tomas Zelenskij. 
             Į simbolinį turnyro penketą išrinkti: Nojus Radžius (Plungės SRC), Justas Žiubrys (“Žemaitija”), .Vytautas Žygas (Sabonio KC), Nidas Paulauskas (“Perkūno” KM), Tarvydas Vėdaras (Panevėžio KKSC).
        Geriausiu turnyro žaidėju (MVP) paskelbtas Plunges SRC žaidėjas Nojus Radžius (treneris G. Glikmanas) Jam įteiktas ir rezultatyviausio (vid. po 32 t. per rungtynes) žaidėjo prizas,   
           Tritaskių metimų konkursą laimėjo Sostinės KM atstovas Deimantas Grabštunovičius.

 

       

Su kamuoliu Orestas Katėnas                                                                            Atakuoja Antanas Levickas

 

                     Startavo vaikų krepšinio čempionatas „JR. NBA LIETUVA“

Startavo vaikų krepšinio „Jr. NBA Lietuva“ čempionatas, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Jaunųjų krepšininkų turnyre vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų. Antrą kartą vykdomame projekte dalyvauja 30 sporto mokyklų ekipų, suskirstytų į dvi konferencijas ir 6 divizionus. Burtų keliu išsitraukę NBA komandų pavadinimus, sportininkai žaidžia pasipuošę to klubo marškinėliais. Palangos sporto centro krepšininkai rungtyniauja Vakarų konferencijos Minesotos „TIMBERWOLVES“ apranga.
Centrinis pirmosios varžybų dienos turas kovo 4 d. vyko Palangos universalioje sporto arenoje. Čia varžėsi NBA Šiaurės vakarų diviziono komandoms atstovaujančios mokyklos. Simbolines pirmąsias rungtynes pradėjo “Baltijos” pagrindinės mokyklos mokinio Ugniaus Užkarato mestas ginčo kamuolys. Jaunuoliui tai buvo debiutas krepšinio aikštelėje, tačiau palangiškis su užduotimi susitvarkė puikiai, tai liudijo ir gausios  salėje susirinkusių dalyvių ir žiūrovų palaikymo ovacijos. Čempionato atidarymo šventę praturtino Vl. Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ jaunosios šokėjos (vadovė Birutė Gikarienė) ir krepšinio klubo “Palanga” atstovai.
Geriausiai sekėsi trenerio Regimanto Juškos Palangos SC – „Timberwolves” komandai, kuri pasiekė dvi pergales. Pirmose varžybose prieš V. Knašiaus KM “THUNDER” įtampa laikėsi visų rungtynių metu. Pirmą kėlinuką 5 taškų skirtumu laimėję, o antrą 1 tašku pralaimėję, mūsų miesto krepšininkai po pertraukos stojo į lemiamą mūšį ir pasiekė pergalę rezultatu 47-35. Antrosiose - palangiškiai lengvai, 49-8, nugalėjo Mažeikių SM „BLAZERS“ ir įsitvirtino pirmoje diviziono vietoje. Palangos komandoje rezultatyviausiai žaidė Justė Jocytė, pelniusi 21 tašką, Titas Vainoras – 16 t., Adrijus Kozys ir Matas Vyšniauskas – po 15 t. R. Juška labiausiai džiaugėsi gera visos komandos gynyba, kuri ir buvo pagrindinė pasiektų pergalių priežastis.
Į sekantį turą Palangos sporto centro - Minesotos „TIMBERWOLVES“ komanda vyks būdama pogrupio lydere.

    
Simbolinė varžybų pradžia                                                      Atakuoja Justė Jocytė

     
Veržiasi Titas Vainoras                                                            Meta Adrijus Kozys

 

Krepšinio turnyras Tauragėje

       Jauniausi Palangos sporto centro krepšininkai (2007-2008 m. gim.) dalyvavo krepšinio mokyklos „Tauragės žaibas“ organizuotame turnyre Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Kartu su Palangos SC ugdytiniais dalyvavo Tauragės krepšinio mokyklos „Žaibas“ ir Antano Sireikos krepšinio akademijos komandos.
      Pirmas rungtynes jaunieji palangiškiai žaidė su Tauragės „Žaibo“ komanda. Vyko apylygė kova, pirmas kėlinukas baigėsi 15-11 šeimininkų komandos naudai, tačiau vėliau išryškėjo tauragiškių pranašumas. Po dviejų kėlinių rezultatas tapo 30-16, rungtynės baigėsi  - 54-36.  Truputį pailsėję Palangos SC komandos berniukai susitiko su A. Sireikos krepšinio akademijos komanda. Jaunieji šiauliečiai nuo pat pradžių įsiveržė į priekį 17-6. Vėliau žaidimas išsilygino, varžybos baigėsi rezultatu 44-34 Šiaulių komandos naudai.
        Mokiniai džiaugėsi gerai organizuoti turnyru, medaliais. Komandos treneris Artūras Podlinevas stengėsi, kad visi jaunieji krepšininkai įgautų kuo daugiau žaidybinės patirties, kai kuriems tai buvo pirmosios varžybos. Palangiškiai pradžioje labai jaudinosi, bet vėliau įsižaidė, pagirtinai kovojo, stengėsi aikštelėje. Pergalės jų lauks ateityje.

               

   

                       Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ Žvaigždžių diena 2017
2017 02 04 Palanga

        Vasario 4 d. Palangos universalioje sporto arenoje gausus būrys sirgalių stebėjo geriausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų pasirodymus - čia įvyko Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ Žvaigždžių diena 2017. Į Palangą susirinko ir krepšinio mylėtojams puikiai pažįstami veidai, ir dar tik į viršūnę kylančios jaunosios „žvaigždutės“, jų treneriai, artimieji ir draugai.
      Šventės pradžią paskelbė ir susirinkusius pasveikino Palangos orkestras (vadovas Vygantas Rekašius). Renginyje aktyviai dalyvavo ir Palangos sporto centro ugdytiniai. „LIDL bauduko“ konkurse puikiai sekėsi Tadui Juozui Ruškiui. Tik finale nusileidęs vyresniam varžovui, palangiškis liko antras.

 

 Mergaičių varžybose dalyvavo Samanta Petrulytė ir Dominyka Martinkutė. Toliau merginos ir vaikinai demonstravo kamuolio valdymo įgūdžius. „LCC universiteto Slalomo“ konkurse, vaikinų varžybose dalyvavo Osvaldas Narvilas, gerus rezultatus pademonstravo Indrė Domarkaitė, varžybose likusi ketvirta. Jaunių ir jaunučių „Perlo Karavano“ konkurse palangiškiai Aldaras Rentauskas ir Povilas Labžentis pateko tarp aštuonių finalo dalyvių, sėkmę bandė merginų grupėje dalyvavusios Karolina Razmaitė ir Neda Vaitkevičiūtė. „NIKE tritaškių metimų konkurse“, vaikinų varžybose, triumfavo palangiškis Justas Vieversys, dabar atstovaujantis Vilniaus KM. Daug emocijų sukėlė dėjimų į krepšį konkursas.

        

        Didžiausio dėmesio sulaukė „Rytų-Vakarų“ kova, kurioje vienu metu ant parketo žengė patys perspektyviausi vaikai (2003 metais gimę ir jaunesni), jaunučiai (2001-2002 m. gimimo) ir jauniai (1999-2000 m. gimimo). Aikštelėje petys petyn stojo geriausi savo amžiaus vaikinai ir lygių neturinčios merginos, tarp kurių rungtyniavo palangiškis Rokas Jocys ir buvę Palangos sporto centro auklėtiniai, bet dabar atstovaujantys V. Knašiaus krepšinio mokyklai,  Justė Jocytė ir Vitalijus Kozys.

      

      Šiais metais tradicines krepšinio rungtynes tarp Rytų ir Vakarų pakeitė įdomios krepšinio rungtys, kuriose abiejų komandų žaidėjai turėjo įrodyti krepšinio įgūdžių pranašumą, o jų nugalėtojai atnešė taškus savo atstovaujamai komandai. Pergalę 91:78 šventė Vakarai.
Renginyje savanoriavo sporto centro krepšininkai.
      Konkursų nugalėtojus sveikino ir apdovanojo ir Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, bei Krepšinio federacijos vadovai.
 

Šventiniai krepšininkų startai

             Mokinių žiemos atostogų metu Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai ne tik tobulino savo įgūdžius treniruotėse, bet ir sėkmingai dalyvavo varžybose. Kretingos sporto mokykloje įvyko X Lietuvos nusipelniusio trenerio Stasio Ruzgailos vardo vaikų, gimusių 2004–2005 m., krepšinio turnyras. Jame dalyvavo jungtinė Palangos sporto centro ir Skuodo sporto mokyklos‚ Klaipėdos krepšinio mokyklos, Šilutės sporto mokyklos ir Kretingos sporto mokyklos berniukų komandos. Po atkaklių kovų I vietą laimėjo Palangos sporto centro komanda, iškovojusi visas pergales. Buvo išrinkti geriausi kiekvienos komandos žaidėjai, tarp kurių pateko palangiškis Rokas Jocys. Turnyro metu surengti tritaškių bei baudų metimo konkursai. Per 1 min. pataikęs 8 tritaškius, šį konkursą laimėjo mūsų sporto centro mokinys R. Jocys.
          Kaune, Sabonio krepšinio centro aikštelėse rungtyniavo berniukai, gimę 2007 m. Tarptautiniame vaikų turnyre varžėsi komandos iš Maskvos, Kauno ir Vilniaus. Palangiškiai sudarė „Žemaitijos“ komandą, kurioje dar žaidė berniukai iš Plungės ir Kretingos. Trenerio Regimanto Juškos vadovaujama komanda įveikė visus varžovus, ir finale susitiko su „Sostinės“ - I komanda, kurią treniruoja buvęs sporto centro ugdytinis Antanas Gliožeris. Įtemptoje kovoje stipresni buvo žemaičiai. Palangiškis Armandas Korsakas išrinktas geriausiu turnyro žaidėju. Apdovanojimus krepšininkams įteikė Arvydo Sabonio brolis.

 Gruodžio 28 d. sporto centro mergaičių komanda dalyvavo LMKL projekte „Tapk krepšinio žvaigžde“. Mažosioms palangiškėms treniruotę vedė projekto ambasadorė Rima Valentienė, iš Palangos kilusi Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ kapitonė, viena kovingiausių lygos žaidėjų, Kornelija Balčiūnaitė, ekipos įžaidėja Europos jaunių čempionė Gabrielė Gutkauskaitė, taip pat Kauno „Aisčių-LSU“ atstovė kretingiškė Gintarė Paulauskaitė ir ilgametė LMKL žaidėja, klaipėdietė Aušra Naidenienė. Smagiai pasitreniravusios sporto centro ugdytinės sausio 7 d. kartu su trenere Daiva Mažioniene dalyvaus pirmame savo turnyre Šiauliuose.

PIRMOSIOS VARŽYBOS

   Pirmus metus sporto centre krepšinio treniruotes lankančios mergaitės išbandė jėgas varžybose Telšiuose. Palangiškės aikštelėje rungtyniavo su metais vyresnėmis ir Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos varžybose dalyvaujančiomis varžovėmis. Šį kartą, rezultatu 76 :12, pajėgesnės buvo telšiškės. Pralaimėjimas labai nenuliūdino krepšininkes, o tik padidino norą atkakliau treniruotis. Dar iki kaėdinių švenčių sporto centro auklėtinės dalyvaus Lietuvos krepšinio federacijos ir Moterų krepšinio lygos projekte „Tapk krepšinio žvaigžde“. O sausio 7 d. palangiškės pakviestos dalyvauti turnyre Šiauliuose.

     

Tarp egzaminų į turnyrą Kinijoje

        Europos Jaunių merginų U-18 krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė šiomis dienomis pluša Palangoje, tačiau pasirengimą svarbiausioms metų varžyboms pradėjo gegužės mėnesį. Lietuvos rinktinės sudėtyje treniruojasi ir Palangos sporto centro ugdytinė Dovilė Štrimaitytė (treneriai Daiva Mažionienė ir Arvydsas Dočkus). Palangiškė dalyvavimą treniruotėse derina su baigiamaisiais abitūros egzaminais. Gegužės 25 – birželio 4 dienomis kartu su Lietuvos merginų U18 krepšinio rinktine Dovilė dalyvavo „ATLAS“ turnyre Kinijoje ir pasidalino įspūdžiais apie kelionę.

                                                                                        Dovilė  Štrimaitytė  Nr. 13
Dovilės Štrimaitytės pasakojimas.
   „Turnyre susirėmėm su stipriomis komandomis iš skirtingų žemynų: Australija, JAV ir Kinija, sužaidėme šešerias rungtynes, kurios vyko įvairiuose Kinijos miestuose. Mums teko galimybė ne tik patobulėti krepšinyje, pasisemti naujos patirties žaidžiant su kovingomis varžovėmis, bet ir pažinti naują kultūrą.
      Prieš išvykdamos į Kiniją turėjom dviejų dienų stovyklą Vilniuje. Į ją buvo pakviestos keturiolika merginų, tačiau į turnyrą Kinijoje vyko dvylika. Stovykloje išmokome keletą derinių, pasimokėm komandinės gynybos ir šiek tai pažaidėm, todėl komanda išvyko dar ne itin gerai „susilipdžiusi“, tai yra, dar nebuvom gerai susižaidusios, nes per tokį trumpą laiką tai išties sunku.

 

   


      Kelionė į priekį buvo ilga ir varginanti. Skrydžiai su persėdimais, ilgas laukimas Maskvos oro uoste, plaukimas keltu ir važiavimas autobusu išvis užtruko apie trisdešimt valandų. Pirmasis įspūdis tik išlipus iš lėktuvo – didelis karštis ir tvankumas, iškart pasigedome gryno Lietuvos oro. O kitą dieną po ilgos kelionės jau žaidėme pirmąsias rungtynes prieš Kinijos merginų rinktinę. Galbūt koją pakišo nuovargis, komanda buvo mažai žaidusi kartu, todėl patyrėme pirmąjį pralaimėjimą skirtumu 67:88. Įdomu tai, kad kinės labai intensyviai treniruojasi, jos kartu mokosi ir sportuoja internate. Prieš pirmąsias varžybas su jomis matėm, kaip likus daugiau nei pusvalandžiui iki apšilimo pradžios, taigi daugiau nei valandai iki rungtynių, jos greitu tempu bėgiojo per salę ir sunkiai dirbo. O dar labiau stebina tai, kad po antrųjų rungtynių su jomis (44:62) jos bėgo apie 20 kartų per krepšinio aikštelę vien dėl to, kad pralaimėjo paskutinį kėlinį vienu tašku. Taigi pamatėme kiek kitokį, griežtesnį požiūrį į krepšinį.
     Antrosios varžybos buvo prieš JAV merginas. Verta paminėti, kad trys iš jų yra pašauktos į WNBA. Prieš mus jos taikė itin aktyvią visos aikštės gynybą, prie kurios mes nelabai buvom pratusios, todėl neišvengėm nemažai klaidų. Tiesa, varžybos prieš amerikietes susiklostė visai neblogai, pirmąsias rungtynes pralaimėjom 8 taškais (68:76).
      Taip pat žaidėme ir prieš australes. Jos irgi nebuvo lengvos varžovės. Nors ir jaunesnės (gim. 1999-2000m.), jos turėjo labai aukštų žaidėjų, o dalyvavimas šiame turnyre joms buvo pasiruošimas U17 merginų pasaulio krepšinio čempionatui. Vienas iš kartu su mumis vykusių trenerių R. Radvila mano, kad jos pretenduoja net į pirmąjį penketuką pasaulio čempionate. Visgi pasipriešinti joms sugebėjome. Pačios paskutinės rungtynes, kurioms mums buvo geriausios ir iš viso turnyro, baigėsi rezultatu 72:73, deja, bet ne mūsų pergale.
     Žinoma, be krepšinio turėjom šiek tiek laiko pažinti ir Kinijos kultūrą. Mes neapsistojome tik viename mieste, pačioje Kinijoje aplankėme keturis skirtingus miestus, į vieną iš jų teko net skristi vietiniu skrydžiu. Ypač įsiminė pirmoji vakarienė trečiajame aplankytame mieste. Kinai mus pasitiko su daugybe tradicinių patiekalų, mokė valgyti su lazdelėmis. Kinijoje gyvenome prabangiuose 5 žvaigždučių viešbučiuose, kur buvo švediškas stalas, visur mus lydėdavo savanoriai ir vertėja, nes Kinijoje žmonės kalba tik jų gimtąją kalba.
     Gan stebina tai, kad visą kelionę, gyvenimą ir maitinimą apmokėjo Kinija. Labai džiugino puikus kinų organizuotumas, draugiškumas, visi siūlo pagalbą, yra labai svetingi. Šį turnyrą kinai rengė, nes taip siekia populiarinti merginų krepšinį ypač mažesniuosiuose miestuose. Į varžybas susirinkdavo daug žmonių, buvo rengiamas įspūdingas šou su žaidimais ir prizais žiūrovams. Buvo gana akivaizdu, kad šis renginys daugeliui vietinių buvo išskirtinis įvykis, nes pirmą kartą pamatė kitataučius žmones, stebėjo aukšto lygio merginų krepšinio rungtynes. Kinų dėmesys buvo juntamas tik atvykus. Visi mus fotografavo, filmavo, prašė autografų. Kartą lankėmės ir vietinėje mokykloje. Mūsų pasižiūrėti ir su mumis nusifotografuoti susirinko beveik visa mokykla, o tie, kurie nebetilpo mokyklos kieme, stebėjo pro klasių langus.
     Kelionė paliko neišdildomų įspūdžių. Nors į Lietuvą grįžome be medalių, tačiau patirtis yra neįkainojama, tikrai ne kasdien tenka galimybė žaisti prieš tokias dideles valstybes kaip JAV, Kinija, Australija. Tai ne pirma, tikiu ir ne paskutinė kelionė, į kurią išvykstu dėl to, kad esu krepšininkė, tad smagu, kad ši sporto šaka suteikia tokias galimybes. Džiugu, kad merginos yra neužmirštos ir moterų krepšinis tampa vis populiaresnis ir Lietuvoje.

 

                 PUIKŪS JAUNŲJŲ KREPŠININKŲ STARTAI

        Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai, gimę 2005 m. ir jaun., vadovaujami Lietuvos Nusipelniusio trenerio Regimanto Juškos, visą savaitę dalyvavo tarptautiniame aštuonių komandų turnyre Sankt-Peterburge.
       Varžybos Sankt-Peterburge prasidėjo iškilmingu atidarymu, kuriame dalyvavo ir jaunuosius krepšininkus  pasveikino Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis.              Pogrupio varžybose palangiškiai įveikė bendraamžius iš Čerepoveco (104-20), "Admiralteiskaja" komandą is Sankt-Peterburgo (78-30), nepasigailėjo ir turnyro organizatorių "Kirovsky I" komandos (52-43). Ketvirtfinalio kovoje nugalėta antroji šeimininkų komanda (59-27), pusfinalyje – varžovai iš Maskvos Olimpinio rezervo sporto mokyklos (80-58). Atkakliose finalinėsevaržybose, tik paskutiniame kėlinyje palangiškių komanda rezultatu 49-51 nusileido Sankt-Peterburgo "Nevskie Zviozdy" krepšininkams. Geriausiu komandos žaideju išrinktas Titas Vainoras. Tritaškių konkurse nugalėjo Justas Žiubrys. Jis pataike 14 metimų per minutę, kai atrimiausias varžovas - tik 6. Varymo, metimo ir perdavimo konkurse 2-3 vietą užėmė Gustas Petrošius. 

          
       Varžybų organizatorių rūpestingumas ir dėmesys Palangos sporto centro komandai stebino viso turnyro metu. Lietuvaičiai nemokamai aplankė ir, gidei su lietuve vertėja padedant, susipažino su garsiuoju Ermitažo muziejumi, plaukiojo laivu Nevos upe. Konsulo kvietimu komanda svečiavosi Lietuvos konsulate, kuriame kartu su merginų choru "Liepaitės" susipažino su darbuotojais, jų veikla ir rezultatais.

 

   

Pakeliui į Rusiją, palangiškiai Taline žaide draugiškas rungtynes su Talino "Kalev" bendraamžiais. Rezultatu 54-57 mūsų jaunieji krepšininkai nusileido šeimininkams.
         Nelengva, bet labai įspūdinga kelionė, žaidybinė patirtis ilgam įsimins jauniesiems palangiškiams.
       Aktyvi puikaus trenerio Regimanto Juškos veikla leido užmegzti bendradarbiavimo ryšius ir pakviesti į varžybas Palangoje komandas iš Maskvos, Sankt-Peterburgo ir  Nizhny Novgorod. Taip pat suderinta, kad liepos mėnesį Palangoje stovyklaus 50 jaunųjų krepšininkų iš Sankt-Peterburgo.

        Sėkmingai Žemaitijos krepšinio lygoje dalyvaujantys ir lyderių poziciją užimantys Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai, gimę 2006 m., į "Palangos dienos 2016" skirtą dviejų dalių turnyrą pakvietė aštuonias stipriausias komandas is Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Pirmajame keturių komandų ture sporto centro ugdytiniai 20 taškų skirtumu pralaimėjo Š. Marčiulionio KA, Kauno KM "Aisčiams" 19 (t.) komandoms ir 76-67 įveikė Klaipėdos V. Knašiaus KM sportininkus. Naudingiausiu komandos žaideju pripažintas Adrijus Kozys.  Antrajame ture palangiškiai nugalėję Klaipedos KM (65-49) ir A. Sabonio KC (71-49), pralaimejo   Vilniaus Sostines KM komandai (92-90) ir užėmė antrą vietą. Naudingiausiu komandos žaidėju išrinktas Titas Vainoras, kuris varžybose su Sostines KM komanda pelne net 56 taškus.

     Šių dviejų turnyrų čempionai ir vicečempionai pakviesti dalyvauti tarptautiniame aštuonių komandų turnyre "LITNAGLIO TAUREI" laimėti, skirtame kurorto vasaros sezono atidarymui. Varžybos  vyks gegužės 20-22 dienomis. Kartu su komandomis iš Lietuvos rungtyniaus varžovai iš Latvijos , Estijos ir Rusijos.

          Sėkmingai 2015/2016 m. sezono MKL čempionate startuoja ir Palangos sporto centro krepšininkai, gimę 2003 m. ir jaun. Reguliariajame sezone iškovoję aštuntą vietą (tarp 48 komandų), palangiškiai tęs kovą dėl medalių.

 

PALANGIŠKĖS – ČEMPIONĖS
  Tris dienas universalioje sporto arenoje vyko 2015/2016 m. sezono Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos Jaunių U-18 merginų krepšinio čempionato B diviziono finalinės varžybos. Penktadienį Alytaus SRC komanda 65:56 įveikė Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkes, o Palangos sporto centro žaidėjos 74:52 nugalėjo Ukmergės SC komandą. Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė Ugnė Kiošytė - 22 t., Dovilė Štrimaitytė – 17 t., Gintarė Andrijauskaitė – 13 t., Simona Gumenikovaitė – 12 t.
           Antro rato varžybose ukmergiškės 44:81 nepasipriešino alytiškėms, o įtemptoje kovoje 69:71 palangiškės nusileido šiaulietėms. (U. Kiošytė – 20 t. (6 tritaškiai), G.Andrijauskaitė – 19 t., D. Štrimaitytė 18 t.).
​            Paskutinę varžybų dieną KA“Saulė“ krepšininkės 65:59 įveikė Ukmergės SC atstoves. Lemiamos finalinio ketverto varžybos turėjo išaiškinti komandų prizininkių išsidėstymą. Palangiškėms buvo reikalinga tik pergalė. Sporto centro ugdytinės rungtynes pradėjo labai susikaupusios. Palaikomos sirgalių, atkakliai kovodamos dėl kiekvieno kamuolio, darniai žaizdamos gynyboje, mūsų krepšininkės dviženkliu skirtumu pirmavo visas rungtynes. Negailėdama jėgų po krepšiu žaidė komandos kapitonė D. Štrimaitytė (19 t.), U. Kiošytė (18 t.) baudė varžoves taikliais tritaškiais, rezultatyviai žaidė G. Andrijauskaitė ir S. Gumenikovaitė, pelniusios po 12 t.  Visos žaidėjos aktyviai ragindavo ir palaikė viena kitą. Pasibaigęs varžybų laikas skelbė palangiškių pergalę 64 – 49.

  &nb