Lt Ru En

                                                                       

Tarp egzaminų į turnyrą Kinijoje

        Europos Jaunių merginų U-18 krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė šiomis dienomis pluša Palangoje, tačiau pasirengimą svarbiausioms metų varžyboms pradėjo gegužės mėnesį. Lietuvos rinktinės sudėtyje treniruojasi ir Palangos sporto centro ugdytinė Dovilė Štrimaitytė (treneriai Daiva Mažionienė ir Arvydsas Dočkus). Palangiškė dalyvavimą treniruotėse derina su baigiamaisiais abitūros egzaminais. Gegužės 25 – birželio 4 dienomis kartu su Lietuvos merginų U18 krepšinio rinktine Dovilė dalyvavo „ATLAS“ turnyre Kinijoje ir pasidalino įspūdžiais apie kelionę.

                                                                                        Dovilė  Štrimaitytė  Nr. 13
Dovilės Štrimaitytės pasakojimas.
   „Turnyre susirėmėm su stipriomis komandomis iš skirtingų žemynų: Australija, JAV ir Kinija, sužaidėme šešerias rungtynes, kurios vyko įvairiuose Kinijos miestuose. Mums teko galimybė ne tik patobulėti krepšinyje, pasisemti naujos patirties žaidžiant su kovingomis varžovėmis, bet ir pažinti naują kultūrą.
      Prieš išvykdamos į Kiniją turėjom dviejų dienų stovyklą Vilniuje. Į ją buvo pakviestos keturiolika merginų, tačiau į turnyrą Kinijoje vyko dvylika. Stovykloje išmokome keletą derinių, pasimokėm komandinės gynybos ir šiek tai pažaidėm, todėl komanda išvyko dar ne itin gerai „susilipdžiusi“, tai yra, dar nebuvom gerai susižaidusios, nes per tokį trumpą laiką tai išties sunku.

 

   


      Kelionė į priekį buvo ilga ir varginanti. Skrydžiai su persėdimais, ilgas laukimas Maskvos oro uoste, plaukimas keltu ir važiavimas autobusu išvis užtruko apie trisdešimt valandų. Pirmasis įspūdis tik išlipus iš lėktuvo – didelis karštis ir tvankumas, iškart pasigedome gryno Lietuvos oro. O kitą dieną po ilgos kelionės jau žaidėme pirmąsias rungtynes prieš Kinijos merginų rinktinę. Galbūt koją pakišo nuovargis, komanda buvo mažai žaidusi kartu, todėl patyrėme pirmąjį pralaimėjimą skirtumu 67:88. Įdomu tai, kad kinės labai intensyviai treniruojasi, jos kartu mokosi ir sportuoja internate. Prieš pirmąsias varžybas su jomis matėm, kaip likus daugiau nei pusvalandžiui iki apšilimo pradžios, taigi daugiau nei valandai iki rungtynių, jos greitu tempu bėgiojo per salę ir sunkiai dirbo. O dar labiau stebina tai, kad po antrųjų rungtynių su jomis (44:62) jos bėgo apie 20 kartų per krepšinio aikštelę vien dėl to, kad pralaimėjo paskutinį kėlinį vienu tašku. Taigi pamatėme kiek kitokį, griežtesnį požiūrį į krepšinį.
     Antrosios varžybos buvo prieš JAV merginas. Verta paminėti, kad trys iš jų yra pašauktos į WNBA. Prieš mus jos taikė itin aktyvią visos aikštės gynybą, prie kurios mes nelabai buvom pratusios, todėl neišvengėm nemažai klaidų. Tiesa, varžybos prieš amerikietes susiklostė visai neblogai, pirmąsias rungtynes pralaimėjom 8 taškais (68:76).
      Taip pat žaidėme ir prieš australes. Jos irgi nebuvo lengvos varžovės. Nors ir jaunesnės (gim. 1999-2000m.), jos turėjo labai aukštų žaidėjų, o dalyvavimas šiame turnyre joms buvo pasiruošimas U17 merginų pasaulio krepšinio čempionatui. Vienas iš kartu su mumis vykusių trenerių R. Radvila mano, kad jos pretenduoja net į pirmąjį penketuką pasaulio čempionate. Visgi pasipriešinti joms sugebėjome. Pačios paskutinės rungtynes, kurioms mums buvo geriausios ir iš viso turnyro, baigėsi rezultatu 72:73, deja, bet ne mūsų pergale.
     Žinoma, be krepšinio turėjom šiek tiek laiko pažinti ir Kinijos kultūrą. Mes neapsistojome tik viename mieste, pačioje Kinijoje aplankėme keturis skirtingus miestus, į vieną iš jų teko net skristi vietiniu skrydžiu. Ypač įsiminė pirmoji vakarienė trečiajame aplankytame mieste. Kinai mus pasitiko su daugybe tradicinių patiekalų, mokė valgyti su lazdelėmis. Kinijoje gyvenome prabangiuose 5 žvaigždučių viešbučiuose, kur buvo švediškas stalas, visur mus lydėdavo savanoriai ir vertėja, nes Kinijoje žmonės kalba tik jų gimtąją kalba.
     Gan stebina tai, kad visą kelionę, gyvenimą ir maitinimą apmokėjo Kinija. Labai džiugino puikus kinų organizuotumas, draugiškumas, visi siūlo pagalbą, yra labai svetingi. Šį turnyrą kinai rengė, nes taip siekia populiarinti merginų krepšinį ypač mažesniuosiuose miestuose. Į varžybas susirinkdavo daug žmonių, buvo rengiamas įspūdingas šou su žaidimais ir prizais žiūrovams. Buvo gana akivaizdu, kad šis renginys daugeliui vietinių buvo išskirtinis įvykis, nes pirmą kartą pamatė kitataučius žmones, stebėjo aukšto lygio merginų krepšinio rungtynes. Kinų dėmesys buvo juntamas tik atvykus. Visi mus fotografavo, filmavo, prašė autografų. Kartą lankėmės ir vietinėje mokykloje. Mūsų pasižiūrėti ir su mumis nusifotografuoti susirinko beveik visa mokykla, o tie, kurie nebetilpo mokyklos kieme, stebėjo pro klasių langus.
     Kelionė paliko neišdildomų įspūdžių. Nors į Lietuvą grįžome be medalių, tačiau patirtis yra neįkainojama, tikrai ne kasdien tenka galimybė žaisti prieš tokias dideles valstybes kaip JAV, Kinija, Australija. Tai ne pirma, tikiu ir ne paskutinė kelionė, į kurią išvykstu dėl to, kad esu krepšininkė, tad smagu, kad ši sporto šaka suteikia tokias galimybes. Džiugu, kad merginos yra neužmirštos ir moterų krepšinis tampa vis populiaresnis ir Lietuvoje.

 

                 PUIKŪS JAUNŲJŲ KREPŠININKŲ STARTAI

        Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai, gimę 2005 m. ir jaun., vadovaujami Lietuvos Nusipelniusio trenerio Regimanto Juškos, visą savaitę dalyvavo tarptautiniame aštuonių komandų turnyre Sankt-Peterburge.
       Varžybos Sankt-Peterburge prasidėjo iškilmingu atidarymu, kuriame dalyvavo ir jaunuosius krepšininkus  pasveikino Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Sankt-Peterburge Dainius Numgaudis.



              Pogrupio varžybose palangiškiai įveikė bendraamžius iš Čerepoveco (104-20), "Admiralteiskaja" komandą is Sankt-Peterburgo (78-30), nepasigailėjo ir turnyro organizatorių "Kirovsky I" komandos (52-43). Ketvirtfinalio kovoje nugalėta antroji šeimininkų komanda (59-27), pusfinalyje – varžovai iš Maskvos Olimpinio rezervo sporto mokyklos (80-58). Atkakliose finalinėsevaržybose, tik paskutiniame kėlinyje palangiškių komanda rezultatu 49-51 nusileido Sankt-Peterburgo "Nevskie Zviozdy" krepšininkams. Geriausiu komandos žaideju išrinktas Titas Vainoras. Tritaškių konkurse nugalėjo Justas Žiubrys. Jis pataike 14 metimų per minutę, kai atrimiausias varžovas - tik 6. Varymo, metimo ir perdavimo konkurse 2-3 vietą užėmė Gustas Petrošius. 

          
       Varžybų organizatorių rūpestingumas ir dėmesys Palangos sporto centro komandai stebino viso turnyro metu. Lietuvaičiai nemokamai aplankė ir, gidei su lietuve vertėja padedant, susipažino su garsiuoju Ermitažo muziejumi, plaukiojo laivu Nevos upe. Konsulo kvietimu komanda svečiavosi Lietuvos konsulate, kuriame kartu su merginų choru "Liepaitės" susipažino su darbuotojais, jų veikla ir rezultatais.

 

                      Pakeliui į Rusiją, palangiškiai Taline žaide draugiškas rungtynes su Talino "Kalev" bendraamžiais. Rezultatu 54-57 mūsų jaunieji krepšininkai nusileido šeimininkams.
         Nelengva, bet labai įspūdinga kelionė, žaidybinė patirtis ilgam įsimins jauniesiems palangiškiams.
       Aktyvi puikaus trenerio Regimanto Juškos veikla leido užmegzti bendradarbiavimo ryšius ir pakviesti į varžybas Palangoje komandas iš Maskvos, Sankt-Peterburgo ir  Nizhny Novgorod. Taip pat suderinta, kad liepos mėnesį Palangoje stovyklaus 50 jaunųjų krepšininkų iš Sankt-Peterburgo.

        Sėkmingai Žemaitijos krepšinio lygoje dalyvaujantys ir lyderių poziciją užimantys Palangos sporto centro jaunieji krepšininkai, gimę 2006 m., į "Palangos dienos 2016" skirtą dviejų dalių turnyrą pakvietė aštuonias stipriausias komandas is Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. Pirmajame keturių komandų ture sporto centro ugdytiniai 20 taškų skirtumu pralaimėjo Š. Marčiulionio KA, Kauno KM "Aisčiams" 19 (t.) komandoms ir 76-67 įveikė Klaipėdos V. Knašiaus KM sportininkus. Naudingiausiu komandos žaideju pripažintas Adrijus Kozys.  Antrajame ture palangiškiai nugalėję Klaipedos KM (65-49) ir A. Sabonio KC (71-49), pralaimejo   Vilniaus Sostines KM komandai (92-90) ir užėmė antrą vietą. Naudingiausiu komandos žaidėju išrinktas Titas Vainoras, kuris varžybose su Sostines KM komanda pelne net 56 taškus.

     Šių dviejų turnyrų čempionai ir vicečempionai pakviesti dalyvauti tarptautiniame aštuonių komandų turnyre "LITNAGLIO TAUREI" laimėti, skirtame kurorto vasaros sezono atidarymui. Varžybos  vyks gegužės 20-22 dienomis. Kartu su komandomis iš Lietuvos rungtyniaus varžovai iš Latvijos , Estijos ir Rusijos.

          Sėkmingai 2015/2016 m. sezono MKL čempionate startuoja ir Palangos sporto centro krepšininkai, gimę 2003 m. ir jaun. Reguliariajame sezone iškovoję aštuntą vietą (tarp 48 komandų), palangiškiai tęs kovą dėl medalių.

 

                                                                                 PALANGIŠKĖS – ČEMPIONĖS

  Tris dienas universalioje sporto arenoje vyko 2015/2016 m. sezono Lietuvos Moksleivių krepšinio lygos Jaunių U-18 merginų krepšinio čempionato B diviziono finalinės varžybos. Penktadienį Alytaus SRC komanda 65:56 įveikė Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkes, o Palangos sporto centro žaidėjos 74:52 nugalėjo Ukmergės SC komandą. Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė Ugnė Kiošytė - 22 t., Dovilė Štrimaitytė – 17 t., Gintarė Andrijauskaitė – 13 t., Simona Gumenikovaitė – 12 t.
           Antro rato varžybose ukmergiškės 44:81 nepasipriešino alytiškėms, o įtemptoje kovoje 69:71 palangiškės nusileido šiaulietėms. (U. Kiošytė – 20 t. (6 tritaškiai), G.Andrijauskaitė – 19 t., D. Štrimaitytė 18 t.).
​            Paskutinę varžybų dieną KA“Saulė“ krepšininkės 65:59 įveikė Ukmergės SC atstoves. Lemiamos finalinio ketverto varžybos turėjo išaiškinti komandų prizininkių išsidėstymą. Palangiškėms buvo reikalinga tik pergalė. Sporto centro ugdytinės rungtynes pradėjo labai susikaupusios. Palaikomos sirgalių, atkakliai kovodamos dėl kiekvieno kamuolio, darniai žaizdamos gynyboje, mūsų krepšininkės dviženkliu skirtumu pirmavo visas rungtynes. Negailėdama jėgų po krepšiu žaidė komandos kapitonė D. Štrimaitytė (19 t.), U. Kiošytė (18 t.) baudė varžoves taikliais tritaškiais, rezultatyviai žaidė G. Andrijauskaitė ir S. Gumenikovaitė, pelniusios po 12 t.  Visos žaidėjos aktyviai ragindavo ir palaikė viena kitą. Pasibaigęs varžybų laikas skelbė palangiškių pergalę 64 – 49.

                                                                     

           Čempionėmis tapo S. Gumenikovaitė, Karolina Kelpšaitė, G. Andrijauskaitė, Emilė Griškevičiūtė, Alina Potraitė, Neda Vaitkevičiūtė, D. Štrimaitytė, Agnė Vaičikauskaitė, Agnė Valčiukaitė, U. Kiošytė, Laura Žurauskaitė, Kornelija Laukytė, dėl traumos negalėjusi komandai padėti Gintarė Jarulytė. Komandą treniruoja trenerė Daiva Mažionienė, fizinio parengimo treneris Arvydas Dočkus.

      Varžybų uždarymo metu į simbolinį penketą išrinktos palangiškės D. Štrimaitytė ir G. Andrijauskaitė, alytiškė K. Masionytė, šiaulietė L. Tamutytė, ukmergiškė V. Peregorodejevaitė. Naudingiausia varžybų žaidėja (MVP) tapo palangiškė U. Kiošytė.

       


KREPŠINIO AIKŠTĖJE PAMINĖJO LIETUVOS GIMTADIENĮ

Palangos sporto centro jaunosios krepšininkės Lietuvos Nepriklausomybės dieną paminėjo tarptautiniame krepšinio turnyre Plungėje. Pirmose rungtynėse mūsiškės 43:38 nusileido Plungės SRC komandai, rungtyniaujančiai MKL čempionato stipriausiųjų grupėje. Rezultatyviausiai žaidė Laura Žurauskaitė, pelniusi 15 taškų, Kornelija Laukytė – 10 t. Kitose varžybose kurorto sportininkės susitiko su komanda iš Tukums (Latvija). Varžovės įveiktos rezultatu 54:41 (L.Žurauskaitė – 16 t., K. Laukytė 12 t., Karolina Razmaitė 11 t.). Turnyro metu organizuotas baudų mėtymo konkursas „Baudukas“. Jį laimėjo Palangos sporto centro atstovė Kornelija Laukytė.

Geriausia mūsų komandos žaidėja išrinkta K.Razmaitė, geriausia turnyro įžaidėja tapo L. Žurauskaitė. Žaidėjos apdovanotos asmeniniais prizais. Komandą varžyboms ruošė trenerė Daiva Mažionienė.